|
|
| ||||||||
GROUP A - STANDINGS AFTER ROUND 1
Pl | N | Player | Rank | Fed | Club | Pts | MBch | Buch | Prog | |
1 | 71 | Jensen Christine | 2018 | DEN | 1.0 | 0.0 | 0.5 | 1.0 | ||
2 | 1 | Czarnota Pawel | 2554 | POL | KS Polonia Wroclaw | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 3 | Jakubiec Artur | 2524 | POL | PTSz Plock | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 4 | Kveinys Aloyzas | 2517 | LTU | KSz. Javena Hancza Suwalki | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 6 | Szoen Dariusz | 2481 | POL | JKSz MCKiS Jaworzno | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 7 | Tazbir Marcin | 2464 | POL | UKS Roszada | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 9 | Kuzmicz Krystian | 2422 | POL | Zelmer Rzeszow | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 10 | Bulski Krzysztof | 2421 | POL | HetMaN Szopienice Katowice | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 11 | Mikrut Dariusz | 2409 | POL | TKKF Drogowiec Krakow | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 15 | Golichenko Ilija | 2369 | UKR | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 16 | Savickas Airidas | 2368 | LTU | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 18 | Vaznonis Vytautas | 2357 | LTU | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 19 | Piorun Kacper | 2353 | POL | LKS Szach-Centrum Lodz | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 21 | Gumula Daniel | 2344 | POL | JKSz MCKiS Jaworzno | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 22 | Granovski Aleksandar | 2338 | KAZ | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 23 | Maciejczak Jakub | 2328 | POL | Polan Poznan | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 25 | Galazewski Tomasz | 2289 | POL | UKS SP3 El-Tur Bogatynia | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 28 | Beinoras Mindaugas | 2280 | LTU | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 29 | Swiercz Dariusz | 2274 | POL | KS Polonia Wroclaw | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 30 | Samojlov Anton | 2270 | RUS | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 31 | Bartel Michal | 2268 | POL | KS Polonia Warszawa | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 32 | Panocki Adrian | 2266 | POL | GKS Solny Zieleniewo | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 34 | Meyer Lars A. | 2256 | DEN | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 35 | Narmontas Tauras | 2255 | LTU | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | ||
2 | 44 | Rawicz Karol | 2195 | POL | Zelmer Rzeszow | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 50 | Rudnicki Milosz | 2160 | POL | GKS Solny Zieleniewo | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 56 | Watorek Marcin | 2144 | POL | MLKSz Myslenice | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
2 | 62 | Wcislo Damian | 2107 | POL | UKS Hetman Koronny Trzebinia | 1.0 | 0.0 | 0.0 | 1.0 | |
29 | 2 | Jedynak Radoslaw | 2543 | POL | PTSz Plock | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 5 | Kravtsiv Martyn | 2498 | UKR | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | ||
29 | 12 | Shkapenko Pavel | 2404 | RUS | LKS Nadnarwianka Pultusk | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 13 | Baryshpolets Andrey | 2399 | UKR | Avangard | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 17 | Kosiorek Marek | 2358 | POL | UKS Rotmistrz MAT Premium Grud | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 24 | Kachur Alexander | 2320 | UKR | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | ||
29 | 33 | Berg Daniel | 2265 | GER | SV Bochum | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 37 | Kukula Pawel | 2239 | POL | UKS Rotmistrz MAT Premium Grud | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 40 | Fistek Dariusz | 2215 | POL | UKS Hetman Koronny Trzebinia | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 48 | Agafonov Yuri | 2173 | LAT | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | ||
29 | 49 | Warakomska Anna | 2167 | POL | KSz. Javena Hancza Suwalki | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 53 | Mucha Roman | 2151 | POL | PTSz Plock | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | |
29 | 60 | Aly Adel Mohamed | 2122 | EGY | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | ||
29 | 68 | Lawson James C | 2046 | ENG | 0.5 | 0.0 | 0.5 | 0.5 | ||
43 | 8 | Brodowski Piotr | 2425 | POL | KSz Odrodzenie Kozuchow | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 14 | Marszalek Maciej | 2395 | POL | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 20 | Tverdohlebov Viktor | 2351 | UKR | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 27 | Miroslaw Michal | 2282 | POL | KSz DRAKON Lublin | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 36 | Kalvaitis Sigitas | 2245 | LTU | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 38 | Cherednichenko Svetlana | 2221 | UKR | Klub Sportowy ISD | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 39 | Cherepanov Vladislav | 2219 | RUS | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 41 | Pflantz Mike | 2211 | GER | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 43 | Czarnota Dorota | 2199 | POL | UKS Rotmistrz MAT Premium Grud | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 45 | Krzyzanowski Marcin | 2185 | POL | MKSz Rybnik | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 46 | Dlugosz Krzysztof | 2179 | POL | PAFANA PTC Pabianice | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 47 | Tyukhanov Alexey | 2178 | RUS | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 51 | Gluszko Tomasz | 2159 | POL | MKS Polonia Warszawa | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 52 | Vynnykov Yuriy | 2154 | UKR | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 54 | Kuciel Wladyslaw | 2149 | POL | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 55 | Klimciauskas Domantas | 2147 | LTU | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 57 | Tokarczyk Tomasz | 2135 | POL | Smialy Police | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 58 | Helaszek Edward | 2130 | POL | KS Polonia Wroclaw | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 59 | Tekielak Izabela | 2125 | POL | HetMaN Szopienice Katowice | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 61 | Bakalarz Leszek | 2117 | POL | KS FART Kielce | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 63 | Sadzikowski Daniel | 2104 | POL | UKS SP 8 Chrzanow | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 64 | Stojanas Justinas | 2103 | LTU | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 65 | Cherednichenko Elena | 2072 | UKR | Klub Sportowy ISD | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 67 | Gawronski Lukasz | 2048 | POL | Cracovia Krakow | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
43 | 69 | Keely Leo A | 2035 | ENG | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | ||
43 | 70 | Skrzypczak Anna | 2028 | POL | TKKF Drogowiec Krakow | 0.0 | 0.0 | 1.0 | 0.0 | |
69 | 26 | Tsarouhas Konstantinos | 2283 | GRE | 0.0 | 0.0 | 0.5 | 0.0 | ||
69 | 42 | Kaim Piotr | 2203 | POL | POLSKA YMCA Warszawa | 0.0 | 0.0 | 0.5 | 0.0 | |
69 | 66 | Barski Radoslaw | 2070 | POL | UKS SP 8 Chrzanow | 0.0 | 0.0 | 0.5 | 0.0 | |
69 | 72 | Kazakos Emmanouil | 1968 | GRE | 0.0 | 0.0 | 0.5 | 0.0 | ||
69 | 73 | Liodakis Konstantinos | 1933 | GRE | 0.0 | 0.0 | 0.5 | 0.0 |
Webpage generated by ITIS: 24.12.2008, godz. 10:52
All the comments concerning this site, please send to: chessjan@poczta.onet.pl