|
|
| ||||||||
GROUP A - STANDINGS AFTER ROUND 3
Pl | N | Player | Rank | Fed | Club | Pts | MBch | Buch | Prog | |
1 | 7 | Firman Nazar | 2495 | UKR | 3.0 | 2.0 | 5.0 | 6.0 | ||
2 | 8 | Jakubiec Artur | 2488 | POL | PTSz Plock | 3.0 | 1.0 | 4.0 | 6.0 | |
3 | 10 | Szelag Marcin | 2472 | POL | Pocztowiec Poznan | 2.5 | 2.0 | 6.5 | 5.5 | |
4 | 2 | Jedynak Radoslaw | 2559 | POL | PTSz Plock | 2.5 | 2.0 | 5.5 | 5.5 | |
4 | 6 | Jakubowski Krzysztof | 2497 | POL | Juvena-Hancza Suwalki | 2.5 | 2.0 | 5.5 | 5.5 | |
6 | 9 | Shishkin Vadim | 2484 | UKR | 2.5 | 2.0 | 5.5 | 5.0 | ||
7 | 3 | Gritsak Orest | 2542 | UKR | 2.5 | 1.5 | 4.5 | 5.0 | ||
8 | 1 | Solodovnichenko Yuri | 2574 | UKR | 2.5 | 1.5 | 4.0 | 5.0 | ||
9 | 12 | Tazbir Marcin | 2425 | POL | UKS Roszada Piotrkow Tryb. | 2.5 | 1.5 | 3.5 | 5.0 | |
10 | 13 | Marszalek Maciej | 2402 | POL | WSB Wroclaw | 2.5 | 1.0 | 4.5 | 5.5 | |
11 | 15 | Czerwonski Aleksander | 2382 | POL | Stilon Gorzow | 2.5 | 1.0 | 3.0 | 5.0 | |
12 | 4 | Malaniuk Vladimir P | 2534 | UKR | 2.5 | 1.0 | 3.0 | 4.5 | ||
12 | 18 | Gumula Daniel | 2359 | POL | JKSz-MCKiS Jaworzno | 2.5 | 1.0 | 3.0 | 4.5 | |
14 | 16 | Kosiorek Marek | 2374 | POL | UKS Rotmistrz Mat P. Grudziadz | 2.0 | 2.0 | 7.0 | 5.0 | |
15 | 30 | Miroslaw Michal | 2254 | POL | KSz Drakon Lublin | 2.0 | 2.0 | 5.5 | 4.5 | |
15 | 31 | Rybak Tomasz | 2247 | POL | Gambit Swiecie | 2.0 | 2.0 | 5.5 | 4.5 | |
17 | 38 | Nguyen Piotr | 2211 | POL | Jedwabnik Milanowek | 2.0 | 1.5 | 4.5 | 5.0 | |
18 | 11 | Moranda Wojciech | 2462 | POL | UMKS Zak Kielce | 2.0 | 1.5 | 4.5 | 4.5 | |
19 | 71 | Czyz Artur | 2048 | POL | WSB Wroclaw | 2.0 | 1.5 | 4.5 | 4.0 | |
20 | 26 | Panocki Adrian | 2293 | POL | GKSz Solny Zieleniewo | 2.0 | 1.5 | 4.0 | 5.0 | |
21 | 47 | Andersen Alf R. | 2190 | NOR | 2.0 | 1.0 | 4.5 | 3.0 | ||
22 | 45 | Szymanska Maria | 2191 | POL | Juvena-Hancza Suwalki | 2.0 | 1.0 | 4.0 | 3.0 | |
23 | 14 | Bulski Krzysztof | 2400 | POL | HetMaN Szopienice | 2.0 | 1.0 | 3.5 | 4.0 | |
23 | 27 | Meyer Lars A. | 2291 | DEN | 2.0 | 1.0 | 3.5 | 4.0 | ||
25 | 25 | Worek Joanna | 2298 | POL | JKSz-MCKiS Jaworzno | 2.0 | 1.0 | 3.5 | 3.5 | |
26 | 44 | Hagesaether Ellen | 2193 | NOR | 2.0 | 1.0 | 3.5 | 3.0 | ||
26 | 48 | Klykow Lukasz | 2189 | POL | MUKS MDK Srodm. Wroclaw | 2.0 | 1.0 | 3.5 | 3.0 | |
28 | 37 | Leks Hanna | 2212 | POL | Polonia Trade-Trans Warszawa | 2.0 | 1.0 | 3.0 | 4.0 | |
29 | 35 | Caba Tomasz | 2225 | POL | MLKSz Myslenice | 2.0 | 1.0 | 3.0 | 3.5 | |
30 | 43 | Kalvaitis Sigitas | 2199 | LTU | Bokstas | 2.0 | 1.0 | 3.0 | 3.0 | |
30 | 54 | Rawicz Karol | 2148 | POL | Zelmer Rzeszow | 2.0 | 1.0 | 3.0 | 3.0 | |
32 | 40 | Galazewski Tomasz | 2205 | POL | UKS Eltur Bogatynia | 2.0 | 0.0 | 2.5 | 3.0 | |
33 | 77 | Skrzypczak Anna | 1954 | POL | Hetman Ostrowiec | 1.5 | 2.5 | 6.5 | 4.0 | |
34 | 20 | Przybylski Wojciech | 2329 | POL | 1.5 | 2.5 | 6.0 | 4.0 | ||
35 | 22 | Mickiewicz Piotr | 2312 | POL | AZS Hetman Polit. Koszalinska | 1.5 | 2.5 | 5.5 | 4.0 | |
36 | 5 | Hera Imre Jr. | 2510 | HUN | 1.5 | 2.0 | 6.0 | 3.5 | ||
37 | 32 | Stoma Pawel | 2244 | POL | KSz Drakon Lublin | 1.5 | 2.0 | 5.0 | 4.0 | |
38 | 67 | Klim Kamil | 2050 | POL | Stilon Gorzow | 1.5 | 1.5 | 5.5 | 3.5 | |
39 | 24 | Markiewicz Jacek | 2300 | POL | HetMaN Szopienice | 1.5 | 1.5 | 5.0 | 3.5 | |
40 | 61 | Mucha Roman | 2091 | POL | PTSz Plock | 1.5 | 1.5 | 5.0 | 3.0 | |
41 | 41 | Kukula Pawel | 2200 | POL | UKS Rotmistrz Mat P. Grudziadz | 1.5 | 1.5 | 5.0 | 2.5 | |
42 | 33 | Kanarek Marcel | 2244 | POL | AZS Hetman Polit. Koszalinska | 1.5 | 1.5 | 4.5 | 2.5 | |
42 | 56 | Kashlinskaya Alina | 2121 | RUS | 1.5 | 1.5 | 4.5 | 2.5 | ||
44 | 29 | Godlauskas Kazys | 2269 | LTU | Bokstas | 1.5 | 1.5 | 4.0 | 3.0 | |
45 | 23 | Swiercz Dariusz | 2311 | POL | Polonia Wroclaw | 1.5 | 1.5 | 4.0 | 2.5 | |
46 | 74 | Pozzo Sebastian | 1990 | ENG | 1.5 | 1.0 | 3.5 | 2.5 | ||
47 | 72 | Cherednichenko Elena | 2037 | UKR | SK IDS Donetsk | 1.5 | 1.0 | 3.0 | 2.5 | |
48 | 21 | Brzeski Maciej | 2323 | POL | Polonia Trade-Trans Warszawa | 1.0 | 2.0 | 6.0 | 3.0 | |
48 | 28 | Cherednichenko Svetlana | 2273 | UKR | SK IDS Donetsk | 1.0 | 2.0 | 6.0 | 3.0 | |
48 | 36 | Betkowski Andrzej | 2225 | POL | TKKF Drogowiec Krakow | 1.0 | 2.0 | 6.0 | 3.0 | |
51 | 34 | Willumsen Henrik | 2232 | DEN | 1.0 | 2.0 | 5.5 | 2.5 | ||
51 | 63 | Ni Viktorija | 2076 | LAT | 1.0 | 2.0 | 5.5 | 2.5 | ||
53 | 42 | Alvarado Carlos | 2200 | PER | 1.0 | 2.0 | 5.5 | 2.0 | ||
53 | 76 | Flis Radoslaw | 1956 | POL | Grodziski Klub Mazowiecki | 1.0 | 2.0 | 5.5 | 2.0 | |
55 | 75 | Ni Polina | 1974 | LAT | 1.0 | 2.0 | 5.5 | 1.0 | ||
56 | 49 | Efinowicz Michal | 2177 | POL | KS Polonia Wroclaw | 1.0 | 2.0 | 5.0 | 2.0 | |
56 | 51 | Tokarski Lukasz | 2169 | POL | KPZSzach | 1.0 | 2.0 | 5.0 | 2.0 | |
58 | 17 | Savickas Airidas | 2360 | LTU | 1.0 | 2.0 | 4.5 | 3.0 | ||
58 | 19 | Kachur Alexander | 2332 | UKR | 1.0 | 2.0 | 4.5 | 3.0 | ||
60 | 73 | Tokarski Bartosz | 2017 | POL | KPZSzach | 1.0 | 2.0 | 4.5 | 2.5 | |
61 | 62 | Gorecka Joanna | 2082 | POL | Stilon Gorzow | 1.0 | 1.5 | 5.0 | 2.0 | |
62 | 53 | Muhtarov Leonid | 2153 | UKR | 1.0 | 1.5 | 4.0 | 1.0 | ||
63 | 69 | Gosciniak Maria | 2049 | POL | GKSz Solny Zieleniewo | 1.0 | 1.5 | 3.5 | 2.0 | |
64 | 58 | Drozdov Vladimir E. | 2115 | RUS | 1.0 | 1.5 | 3.0 | 1.0 | ||
65 | 46 | Karbowiak Adam | 2191 | POL | UKS Rotmistrz Mat P. Grudziadz | 1.0 | 1.0 | 5.0 | 1.5 | |
66 | 59 | Kulon Klaudia | 2107 | POL | AZS Hetman Polit. Koszalinska | 1.0 | 1.0 | 3.0 | 1.5 | |
67 | 66 | Baumann Dariusz | 2051 | POL | Lacznosc Bydgoszcz | 1.0 | 1.0 | 3.0 | 1.0 | |
67 | 68 | Warakomska Anna | 2049 | POL | Juvena-Hancza Suwalki | 1.0 | 1.0 | 3.0 | 1.0 | |
69 | 52 | Fistek Dariusz | 2155 | POL | UKS Hetman Koronny Trzebinia | 0.5 | 2.0 | 6.0 | 1.5 | |
70 | 39 | Strebkovs Andrejs | 2210 | LAT | 0.5 | 1.5 | 5.0 | 1.0 | ||
71 | 60 | Krasiewicz Robert | 2104 | POL | UKS TSz Zieloni Zielonka | 0.5 | 1.5 | 4.0 | 0.5 | |
72 | 70 | Staroszczyk Mateusz | 2048 | POL | UKS TSz Zieloni Zielonka | 0.5 | 1.0 | 3.0 | 0.5 | |
73 | 64 | Flis Pawel | 2072 | POL | Lodzka Liga Szachowa | 0.0 | 2.0 | 5.0 | 0.0 | |
73 | 65 | Krainski Jaroslaw | 2066 | POL | UKS Rotmistrz Mat P. Grudziadz | 0.0 | 2.0 | 5.0 | 0.0 | |
75 | 50 | Rudnicki Milosz | 2175 | POL | UKS Bialy Pion Gryfino | 0.0 | 1.5 | 5.0 | 0.0 | |
76 | 55 | Troffiguer Olivier | 2128 | FRA | 0.0 | 1.0 | 4.0 | 0.0 | ||
76 | 57 | Rzeznik Lukasz | 2119 | POL | MLKSz Myslenice | 0.0 | 1.0 | 4.0 | 0.0 |
Webpage generated by ITIS: 29.12.2006, godz. 21:08
All the comments concerning this site, please send to: chessjan@poczta.onet.pl